FAQ - ČASTO KLADENÉ OTÁZKY A ODPOVEDE

 

Mám staršiu Hondu Varadero a chcel by som sa zdokonaliť v jazde v teréne. Musím motorku pred absolvovaním vášho kurzu nejako upravovať?

To vôbec nie, práve naopak, stačí, aby bola motorka pojazdná a v dobrom technickom stave, my vyberieme taký terén, ktorý je pre konkrétnu motorku dostatočne zjazdný. Samozrejme, ak to s terénom myslíte vážne, stojí za zamyslenie, či nenamontovať napríklad padacie rámy, tie dokážu pri páde všeličo zachrániť pred poškodením. Pre potreby kurzu však žiadne úpravy potrebné nie sú, nemusíte mať dokonca ani terénne pneumatiky, úplne postačia bežné cestné plášte.

 

 

Aké pneumatiky by ste mi odporučili obuť na moje BMW R 1150 GS, keď sa chcem prihlásiť ku vám do kurzu terénnej jazdy?

Úplne postačia tie, ktoré máte práve obuté, samozrejme za predpokladu, že sú ešte v dobrom stave. Nepotrebujete investovať do ďalších pneumatík. Ak však chcete jazdiť v teréne častejšie, dobrou voľbou bude niektorý z modelov s mierne terénnym dezénom, ktorý sa rovnako dobre cíti na asfalte, ako aj na nespevnenom povrzchu. Prakticky každý výrobca pneu má v ponuke aj takto ladené pneu. Každopádne však opakujem, že kvôli absolvovaniu kurzu v našej R-Moto Academy nemusíte pneumatiky prezúvať, často a bez problémov trénujeme aj jazdcov na čisto cestných pneu.

 

 

Láka ma jazda v teréne, ale v tomto smere som úplny začiatočník. Na ceste mám odjazdených pár desiatok tisíc kilometrov, ale v teréne prakticky žiadne skúsenosti. Myslíte, že je dobrý nápad prihlásiť sa do vášho kurzu jazdenia v teréne na veľkom cestnom endure? Zvládnem to? Mám z toho trochu obavy a strach...

Nemusíte mať žiadne pochybnosti, či to zvládnete, práve naopak, náš kurz je výborným „štartom“ do vašej novej jazdeckej éry, kedy si jazdu v teréne začnete naplno užívať. Rešpekt pred motorkou a terénom je na mieste, ale na strach nie je najmenší dôvod. Celé „školenie“ prispôsobíme vašim potrebám, vašim schopnostiam a vašim predstavám o úrovni náročnosti terénu. Prvoradým cieľom je bezpečnosť jazdy, nielen pri samotnom vyučovaní, ale následne aj v premávke, či pri jazdení v teréne. Naučíme vás jednoduché triky, ako veľký stroj v teréne bezpečne a spoľahlivo zvládnuť tak, aby ste si jazdu naozaj užívali.

 

 

Chcela by som kurz jazdy v teréne zakúpiť manželovi ako darček, neviem však kedy bude preňho najvhodnejší termín. Dá sa termín dodatočne meniť?

So zmenou termínu nie je problém, všetko je o dohode. Vo vašom prípade vám však odporúčame možnosť zakúpenia darčekovej poukážky. Výšku sumy si môžete zvoliť ľubovoľnú, manželovi darujete predplatenú poukážku a on si potom sám môže vybrať typ kurzu, termín a podobne.

 

 

Prihláška
Prihláste sa na akciu vyplnením a odoslaním nasledujúceho formulára. Na kontaktný email vám príde potvrdenie s údajmi na platbu.

Povinné údaje

Akcia: *
Počet dní: *
Priezvisko: *
Meno: *
Adresa: *
PSČ, Mesto: *
Štát: *
Dátum nar.: *
Telefón: *
Značka a typ motorky: *
Skupina: *

Doplnkové služby

Preferované štartovné č.:
Vlastný transpondér (č.):
Inštruktor:
Prenájom motocykla:
Časomiera:
Box:
Úrazové poistenie:
Poistenie v prípade storna :
Poznámka:
Overovací kód: *
Odosielam